آنچه درمورد جراحی زیبایی شکم یا آبدومینو پلاستی نمی‌دانید!

اگر از بزرگی شکم خود ناراضی هستید این مطلب را بخوانید

جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است. این عمل برای افرادی که داری چربی زیاد در ناحیه شکم هستند یا پس از بارداری و یا کاهش وزن دچار افتادگی شکم هستند مناسب است. در این روش برشی مانند برش سزارین و در همان محل در ناحیه شکم ایجاد می شود . این برش از برش سزارین بزرگتر است. بزرگ و کوچک بودن این برش وابسته به میزان شل بودن پوست فرد دارد، هر چه پوست شل تر و افتاده تر باشد، برش بزرگتر خواهد بود.

برای بسیاری از افرادی که مایل به انجام این عمل زیبایی هستند سوالاتی مطرح می شود که در ادامه به این سوالات پاسخ میدهیم.

این عمل چگونه انجام می شود؟

آبدومینوپلاستی (تامی تاک) روش بسیار خوبی برای جراحی زیبایی شکم است که با برداشتن چربی و پوشت اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم باعث صاف شدن شکم و ایجاد گودی کمر می شود و زیبایی و تناسب اندام را به شما باز می گرداند. این روش موجب سفتی شکم می شود زیرا در حین عمل پزشک عضلات شکم را می کشد و می دوزد. همچنین چربی چربی هایی که توسط ساکشن و جراحی از بدن خارج می شود قابل برگشت نیست، زیرا در افراد بزرگسال چربی قدرت تقسیم پذیری خود را از دست می دهد و با کمی پرهیز غذایی و ورزش کافی نتیجه مطلوب باقی می ماند و چربی ها دیگر برنمی گردند. بعد از انجام این روش از پوست ها و چربی های اضافی شکم خود راحت می شوید و می توانید با دیدن اندام خود در آینه، احساس جوانی و طراوت کرده و از پوشیدن لباس هایی که دوست دارید لذت ببرید!

در این روش بیمار تحت بیهوشی قرار می گیرد و بسته به میزان چربی اضافه و افتادگی شکم از یک عمل ساده زیر 2 ساعت تا عمل 5 ساعته متغیر است.

آیا عمل آبدومینوپلاستی فقط مخصوص خانم ها است؟

این عمل برای خانم ها و آقایان قابل انجام است.

انواع روش آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی به سه صورت انجام می گیرد:

  1. مینی آبدومینوپلاستی

در این روش از برش کوچکتری استفاده می شود و معمولا دور ناف برشی ندارد. این روش که 2 ساعت طول می کشد برای بیمارانی مناسب است که مشکل پوست و چربی اضافی آنها مربوط به پایین شکم است.

  1. آبدومینوپلاستی کامل:

در این روش برش زیر شکم از یک پهلو تا پهلوی دیگر در زیر شکم وجود دارد. این روش برای افرادی که به ترمیم کامل نیاز دارند مناسب است. به طور معمول این روش با ساکشن همراه است. در این روش برشی دور ناف ایجاد می شود. همچنین بعد از انجام این عمل، لوله ای برای خروج ترشحات به جا می ماند که ممکن است چند روز در محل باقی بماند.

  1. آبدومینوپلاستی گرداگرد:

این روش که وسیع ترین نوع جراحی عمل آبدومینوپلاستی است ممکن است در یک یا دومرحله یا در دو نوبت جدا انجام گیرد. در این روش برش کاملا به ناحیه پشت نیز وجود دارد. در این روش، بیمار در دو جهت روی تخت عمل (ابتدا به شکم و سپس به پشت) می‌خوابد. آبدومینوپلاستی گرداگرد برای افرادی مناسب است که کاهش وزن بسیار شدید داشتند و افتادگی پوست آنها در ناحیه پشت نیز وجود دارد.

هر یک افرادی که از این سه روش جراحی استفاده کند به مراقبت های بعد از عمل احتیاج داند. بعد از انجام جراحی، طرز نگهداری از لوله ها، فرم خوابیدم، فرم راه رفتن و نشستن توسط جراح به شما آموزش داده می شود. بنا به نظر پزشک شاید نیاز باشد از گن های مخصوص شکم بند استفاده کنید.

آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی

آیا جای برش بعد از عمل باقی می ماند؟

اگر بخواهیم واقع بینانه به این عمل نگاه کنیم، جای هیچ برشی محو نمیشود، در این عمل برش وجود دارد ولی جای بخیه ها دیده نمی شود. زیرا بخیه هایی که در این عمل استفاده می شود از جنس پلاستیک است و جذبی و داخلی است. این برش در زیر خط بیکینی است و ممکن است در طی چند ماه اول محل برش تورم و قرمزی داشته باشد ولی به طور معمول 9 تا 12 ماه طول می کشد که خط برش هم سطح پوست و کم رنگ شود. بعد از بهبودی کامل، برش به صورت یک خط بسیار باریک دیده می شود.

آبدومینوپلاستی برای چه بیمارانی توصیه نمی شود!

خانم هایی که قصد بارداری دارند بهتر است از ترمیم بدون دوختن عضله استفاده کنند یا جراحی را به بعد از زایمان بع تعویق بی‌اندازند زیرا ممکن است بعد از بارداری پوست شکم دوباره به حالت قبل برگردد.

لازم به ذکر است انجام عمل آبدومینوپلاستی باید حداقل 6 ماه بعد از زایمان انجام گیرد ا تغییرات ایجاد شده در دوران بارداری به حالت اولیه خود برگردد.

افرادی که میخواهند لاغر شوند، بهتر است ابتدا به وزن ایده آل خود برسند و سپس برای جراحی اقدام کنند. پس از انجام عمل زیبایی شکم، کاهش وزن شدید توصیه نمی شود.

افرادی که نمی توانند سیگار خود را ترک کنند

افرادی که دیابت دارند

افرادی که در ترمیم زخم دچار اختلال هستند

افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند

افراد دارای اختلال عملکرد روده یا مثانه

و افرادی که داری بیماری های انسدادی مزمن ریه، نارسایی کلیه و کم خونی دارند.

قبل از انجام عمل آبدومینوپلاستی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

مصرف سیگار را 4 تا 6 هفته قبل از عمل ترک کنید

مولتی ویتامین را به صورت روزانه استفاده کنید

آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون را با نظر پزشک معالج قطع کنید

مصرف مکمل های غذایی و گیاهی که توسط جراح تایید نمی شود را قطع کنید

آزمایش های زوتین قبل از عمل منانند CBC، قند خون، اوره، کراتینین، تست های انعقادی و سایر آزمایش ها را طبق نظر جراح انجام دهید.

برخی جراحان معتقدند استفاده از شکم بند به مدت 2 هفته قبل از عمل مناسب است

مصرف داروهایی مانند ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 3 و چای سبز باید قطع شود زیرا مصرف این داروها باعث افزایش خطر خونریزی در حین و بعد از عمل می شود.

درمان و بهبود بعد از این عمل چیست؟

شما بعد از انجام عمل آبدومینوپلاستی به کمک اطرافیان نیاز دارید. بنابراین لازم است یکی از دوستان یا افراد خانواده بعد از عمل درکنار شما باشد

بیمار باید به مدت یک تا دو هفته بعد از عمل، حالت خمیده راه برود و استراحت کند.

کیسه ی یخ ، لباس راحت و صندلی و دوش متحرک جز مواردی است بعد از عمل برای شما مفید است.

بعد از عمل از کشیدن سیگار و انجام تنفس عمیق به طور متناوب بپرهیزید

بعد از عمل بیمار باید به طور مرتب راه برود و در حین استراحت باید پاها را حرکت دهد

به میزان فراوان مایعات بنوشید

روزانه از مولتی ویتامین استفاده کنید

از شکم بند یا گن های مخصوص در تمام مدت شبانه روز (جز در موارد استحمام ) حداقل به مدت 2 ماه استفاده کنید.

معمولا بیماران بعد از 15 روز قادر به انجام فعالیت های حرفه ای خود هستند. اگر در حین عمل عضلات شکم دوخته شود، بیمار باید به مدت 2 تا 3 ماه، از بلند کردن اجسام سنگین یا فعالیت های شدید خود داری کند و اگر دوختن عضلات شکم انجام نشده باشد، بیمار می تواند اگر فعالیت های خود را 3 هفته بعد از عمل انجام دهد.

چرا عمل آبدومینوپلاستی را در ایران انجام دهیم؟

ایران به دلیل داشتن پزشکان مجرب و بیمارستان های مجهز کاندید مناسبی برای انجام عمل آبدومینوپلاستی است. همچنین شما می توانید این عمل را در ایران با هزینه مناسب تر از کشور های اروپایی و با همان کیفیت انجام دهید.

اگر تصمیم دارید برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم به ایران سفر کنید می توانید برای آگاهی از بیمارستان ها و پزشکان متخصص در این زمینه با ما در تماس باشید:

شماره تماس و واتس اپ: 00986500382

تجربه افرادی که توسط ما عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست