زاویه سازی صورت برای خیلی از افرادی که دوست دارند صورتشان زاویه دار باشد تا چهره ای جوان تر داشته باشند، می تواند کاربرد داشته باشد. در این مطلب درباره انواع روشهای زاویه سازی صورت بدون جراحی و با جراحی صحبت می کنیم.

با گذشت زمان و افزایش سن، پوست و عضلات صورت افتاده می شود. با توجه به اینکه زنان با صورت V شکل اغلب به علت باریک بودن قسمت پایینی صورت، خط فک واضح و چانه تیز، جوان تر دیده می شوند یکی از کارهایی که در دهه اخیر بسیار مورد طرفدار است زاویه سازی صورت به شکل V می باشد.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم:

1. زاویه سازی صورت با نخ

متاسفانه، پیری و جاذبه می تواند موجب شود چهره شما افتاده به نظر برسد و خط فک شما، وضوح آن را از دست بدهد. اما امروزه تکنولوژی لیفتینگ با نخ بدون جراحی صورت می گیرد، می تواند در این مورد به شما کمک نماید.
این روش که موجب کشیده شدن پوست می شود، به کمک نخ های قابل جذب پولیدیوکسانون (PDO) به شما کمک می کند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازگردانید. استفاده از این روش به همراه فیلرهای پوستی، می تواند برای کسانی که دچار این مشکل هستند، موثر باشد.
در طی درمان، نخ های PDO در لایه زیرپوستی (لایه چربی) یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست قرار می گیرند. نخ ها با استفاده از یک کانول در محل خود قرار می گیرند تا کبودی ناحیه تحت درمان را کاهش دهند.
در برخی از کلینیک ها شما می توانید مشخص کنید که کدام قسمت را می خواهید لیفت دهید. بر این نقاطی که باید از آن جا لیفت صورت بگیرد، مشخص می شود. برای مثال در صورتی که بخواهید خطوط ماریونیت را کاهش دهید و قسمت پایینی چهره و گردن خود را بالا بیاورید نیاز به 7 نقطه لیفت در هر طرف صورت خود خواهید داشت. اما در صورتی که قسمت گردن مد نظر شما نباشد، هر طرف صورت، 5 نقطه نیز کفایت می کند.
6 تا 8 ماه پس از درمان، نخ ها جذب شده و کلاژن در اطراف آن تشکیل می شود. این نتیجه می تواند تا 2 سال هم پایداری داشته باشد.

2. زاویه سازی صورت با چربی

با استفاده از این روش، می توان کانتورهای اطراف صورت را کشیده کرد، تا به شما کمک کند خط فکتان ظاهری V شکل پیدا کند و چهره تان به صورت قلب، دیده شود.
در این روش مقدار کمی از بافت چربی از شکم یا ران های شما برداشته می شود و به صورت کانول های حفره ای به صورت شما تزریق می شود. توجه داشته باشید که تنها مقدار کمی چربی از بدن شما حذف می شود و این روش با لیپوساکشن کلا تفاوت دارد.
اکثر عوارض جانبی این روش، از جمله کبودی و تورم ظرف یک هفته بهبود می یابد و نتایج نهایی را می توانید پس از 6 ماه از درمان مشاهده نمایید. استفاده از این روش، دوره ریکاوری حداقلی دارد و شما به سرعت می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید. همچنین در حین انجام تزریق چربی، از بی حسی های موضعی استفاده شده و طول مدت درمان، بین 45 دقیقه تا یک ساعت خواهد بود.

3. زاویه سازی صورت با ژل

فیلرهای پوستی ژل های تزریقی هستند که برای پر کردن مناطقی از چهره حجم خود را از دست داده اند، مانند گونه ها، مورد استفاده قرار می گیرد تا صورت را بالا بکشد. همچنین می توان از آن ها برای اضافه کردن حجم به چانه نیز استفاده کرد که به صورت شما حالتی V شکل می دهد. پراستفاده ترین نوع فیلرها از اسید هیالورونیک و کلسیم ساخته می شود، این مواد نیز به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود در نتیجه باعث می شود که این ژل ها مطمئن باشند.
فیلرهای پوستی که برای چانه استفاده می شوند به صورت مستقیم به چانه تزریق می شوند. تزریق ژل دردناک نیست. با این وجود پیش از درمان، کرم بی حسی به موضع تزریق اعمال می شود تا در طی مدت درمان، بیمار دردی را حس نکند.
مدت زمانی که با این روش می توان به نتیجه مطلوب دست یافت، بسته به نوع ماده مورد استفاده ژل و فیلر متفاوت است. مثلا ژل هایی که از اسید هیالورونیک استفاده می کنند بین 9 الی 12 ماه دوام دارند.

برای انجام مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 00989156500382 (تماس، وایبر، تلگرام، واتس اپ، ایمو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست