در دنیای زیبایی امروز، بازوهای سفت و خوش فرم تمرکز اصلی زنانی است که به دنبال یک فیزیک بدنی عالی هستند. با افزایش سن یا افزایش وزن، چربی در قسمت‌های بالایی بازوها می‌تواند تجمع یابد و ازبین بردن این چربی از طریق رژیم غذایی و ورزش بسیار سخت خواهد بود. در صورت وجود این مشکل، لیپوماتیک کمک می‌کند تا این بافت چربی کاهش یابد. با استفاده از این روش انعطاف پذیر و مناسب، پزشک می‌تواند بازوهایی سفت و لاغر متناسب با بقیه بدن شما ایجاد نماید.

چرا تمرینات ورزشی روزمره به ندرت برای بازو عمل می‌کند؟

بیماران اغلب داستان مشابهی راجع به اینکه چگونه روی بازوی خود برای سالها کار کرده‌اند، اما هیچ نتیجهٔ مناسبی نگرفته‌اند را بازگو می‌کنند. همچنین بیماران به پزشکان می گویند که می‌دانند که عضلات قوی دارند اما تعجب می‌کنند که چرا هیچ کدام از آنها را نمی‌توانند فرم دهند. اکثر این بیماران احساس نا امیدی می‌کنند زیرا تصور می‌نمایند هرگز قادر به داشتن بازوهای متناسب و زیبا نخواهند بود. مشکل تمرینات ورزشی این است که با انجام این تمرینات از هر نوع چربی خلاص نمی‌شوید و یا روند از دست دادن چربی شما خیلی آهسته است. زنان در مقایسه با مردان مقدار قابل توجهی از چربی را روی سطح بازوهای خود دارند. در مردان این لایه چربی بسیار نازک است بنابراین عضلات به راحتی دیده می‌شوند. در زنان این لایه چربی اغلب ½ تا ¾ ضخامت دارند که این مقدار به اندازه کافی برای مخفی کردن هر کانتور عضلانی که ممکن است زنان داشته باشند، کافی است. تا زمانی که این چربی از بین نرود، یک زن هرگز قادر به دستیابی به یک کانتور جذاب نخواهد بود. هنگامیکه پزشک به صورت حرفه‌ای لایه‌ای از چربی را از روی بازوهای شما بر می‌دارد، ممکن است تنها 1 تا 2 میلی متر از چربی باقی مانده باشد و این روند موجب می‌گردد تا کانتور عضلات شما به طور دقیق نشان داده شود. شما بلافاصله بازوهای سفت و لاغر مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد و نتایج بسیار پایدار خواهند بود.

لیپوماتیک بازوها

لیپوماتیک بازو با چه  هدف هایی انجام می شود:

بیمارانی که به دنبال انجام لیپوماتیک بازو هستند، دو هدف اصلی را دنبال می‌کنند:

 1. دستیابی به ظاهر متناسب بازو
 2. با انجام این کار، احساس راحتی خواهید داشت و راحت‌تر می‌توانید از لباس‌های بدون آستین استفاده نمایید

این دو هدف همراه یکدیگر هستند، و تنها هدف پزشکان این است که بیماران به راحتی تناسب اندام خود را به دست آورند. از دید پزشکان لیپوماتیک از بین بردن چربی نیست، زیرا این امر می‌تواند دیدگاه بسیار محدودی درباره چگونگی توانایی روش لیپوماتیک باشد. در عوض، پزشکان لیپوماتیک را به عنوان یک ابزار مؤثر بهبود ظاهر بدن بیماران می‌شناسند. با در نظر گرفتن این دیدگاه، پزشکان از لیپوماتیک به عنوان یک ابزار برای برداشتن مقادیر مناسب چربی از مکان‌های دقیق استفاده می‌کنند تا ظاهر زیبایی را به منطقه مورد نظر بدهند.
حتی اگر بازوهای فقط یک توده غیر پیچیده و ساده از بافت باشند، در واقع نیاز به بازسازی حرفه‌ای برای اطمینان از رسیدن به اهداف زیبایی مورد نظر دارند.
پزشکان همچنین در هنگام معاینهٔ بازوها، منطقه پشت زیر بغل را نیز بررسی می‌کنند. هنگامی که چربی در بازوها تجمع می‌یابد، به ندرت تنها در همان محل محدود می‌شود. چربی‌های زیر بغل، نگرانی بزرگی برای زنان است، زیرا این چربی‌ها در هنگامی که بیرون می‌زنند، به راحتی قابل مشاهده هستند. با در نظر گرفتن این مشکل علاوه بر قسمت‌های بالایی بازو، اعمال یک روش دینامیک توسط پزشک برای هر بیماری که به دنبال لاغر و سفت کردن بازوهای خود می‌باشد، مناسب خواهد بود.

مزایای لیپوماتیک بازو چیست؟

برخی از محاسن و مزایای انجام عمل لیپوماتیک برای بازو عبارت‌اند از:

 1. لاغر و سفت شدن کل بازوها بدون شل شدگی
 2. بدون برش، بدون به جا ماندن اسکار طولانی در طول بازو
 3. تحت بیهوشی موضعی و نه عمومی انجام می‌شود
 4. بهبود کانتور و ظاهر عضلات بازو
 5. دستیابی سریع به دورهٔ بهبود و نتایج در مدت زمان کوتاه
 6. یکی دیگر از از مزایای لیپوماتیک امکان تزریق همزمان چربی استخراج شده است ، پس از تخلیه چربی‌ها به دلیل اینکه در این روش آسیبی به چربی‌ها وارد نمی‌شود می‌توان چربی‌های استخراج شده را به نواحی مختلف بدن تزریق نمود

چه افرادی متقاضیان مناسبی برای انجام لیپوماتیک بازو محسوب می‌شوند؟

عمل لیپوماتیک بازو می‌تواند هم بر رویمردان و هم زنانی انجام شود که در سلامت کامل هستند اما با چربی‌های موضعی انباشته شده در بازوهای خود مشکل دارند و احساس ناراحتی می‌کنند.
لیپوماتیک بازو برای افراد زیر مناسب است:

 1. زنانی با بازوهای لاغر فیت اما نامشخص
 2. لیپوماتیک نتایج خوبی در فرم دهی بازوی افرادی دارد که فیت هستند، اما می‌خواهند تمایز بیشتری در عضلات خود به دست آورند، را ایجاد می‌کند.
 3. زنان با بازوهای متوسط، دارای چربی متوسط و کمبود کانتور عضلات
 4. زنان با بازوهای بزرگ با میزان زیادی چربی و شل شدگی متوسط
 5. زنانی که دچار میزان زیادی شل شدگی بازو هستند، اما ضخامت قابل توجهی از چربی ندارند

چگونگی لیپوماتیک بازو

هر دو بازو در طی مراحل لیپوماتیک بازو مورد عمل قرار می‌گیرند، و این روش تنها بر روی قسمت‌های بالایی بازو انجام می‌شود. لیپوماتیک می‌تواند مقدار مطلوب چربی را برای اطمینان از کاهش چربی و ایجاد نتایج طبیعی از بین ببرد، زیرا اکثریت زنان به طور طبیعی لایه‌ای از چربی را روی بازوهای خود دارند که باید حفظ شوند.
لیپوماتیک هم برای لاغر کردن و هم سفت کردن بازو استفاده می‌شود. این روش با یک بیهوشی موضعی که به منطقه درمان اعمال می‌شود شروع می‌گردد، بنابراین ناحیه بی حس می‌شود، اما شما بیدار هستید. چند برش کوچک برای عبور کانولا ایجاد می‌گردد و از طریق حرکات ارتعاشی 360 درجه مایع و چربی را مکش می‌کند. هرگونه زخم، بسیار کوچک است و با گذشت زمان از بین می‌رود. اغلب، لیپوماتیک بازو با لیپوماتیک پشت جهت لاغر کردن و رسیدن به تناسب بیشتر اندام انجام می‌گردد.

بهبودی چگونه است؟

بهبودی بعد لیپوماتیک تقریباً نسبت به دیگر مناطق بدن سریع است. در بازو، تورم حداقل است و نتایج ظرف مدت دو هفته قابل مشاهده هستند. ممکن است کمی درد و ناراحتی در بدترین حالت برای مدت چند روز وجود داشته باشد که به تدریج ظرف مدت چند هفته کم می‌شود. با این حال، بیمار می‌تواند فعالیت‌های سبکی را حتی از روز اول انجام دهد. پزشکان توصیه می‌کنند برای فردی که میزان زیادی از چربی او برداشته شده است، چند هفت دورهٔ بهبودی در نظر گرفته شود، اما در هر حال بخیه‌ای برای کشیدن وجود نخواهد داشت. بنابراین بیمار می‌تواند کاری را که می‌تواند تحمل کند انجام دهد.

نتیجه این روش چقدر ماندگار است؟

با فرض اینکه وزن بدن به شدت تغییر نکند نتیجه نهایی بعد ازانجام لیپوماتیک طولانی مدت است، اما نتایج پس از بین رفتن تورم کاملاً قابل مشاهده هستند.

برای انجام مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

00989156500382 (تماس، وایبر، تلگرام، واتس اپ، ایمو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست